piątek, 29 marca 2013

Brąz i złoto

Delikatny brązowy makijaż dla "opadającej" powieki

Dzisiaj zaprezentuje Wam makijaż w odcieniach brązu z odrobiną złota. Przy okazji pokażę Wam jak radzić sobie z opadającą powieką. Zaczynajmy :)

Na twarz nałożyłam podkład, puder oraz bronzer i podkreśliłam brwi kredką i cieniem.

cielisty cień


Makijaż oka zaczynam od nałożenia na całą ruchomą powiekę cielistego cienia - to pomoże w późniejszym rozcieraniu. 


jasnobeżowy, perłowy cień


Następnie, w wewnętrznym kąciku oka nakładam jasnobeżowy, perłowy cień i rozcieram go w kierunku środka powieki. 
Kolejnym krokiem jest narysowanie brązowym cieniem, przy pomocy precyzyjnego pędzelka, kreski będącej przedłużeniem dolnej powieki - powinna się ona lekko unosić do góry.  


Następnie przy otwartym oku rysuję, tym samym brązowym cieniem, kreskę tuż nad załamaniem powieki. Przy opadającej powiece cienie naniesione jedynie na ruchomą powiekę, po otwarciu oka chowają się i całe malowanie na nic ;) roztarta brązowa kreska
roztarty cielistym cieniem brązowy cień 

Powstały łuk dokładnie rozcieram - w załamaniu powieki i delikatnie ponad nim. Następnie, górną krawędź brązowego cienia rozcieram cielistym cieniem w kierunku brwi. 
złoty cień (wiem, ledwie widoczny) 


delikatna, brązowa kreska na linii rzęs
Teraz, na środek powieki nakładam odrobinę złotego, perłowego cienia - używam opuszka palca. 

Natomiast linię rzęs przyciemniam delikatnie brązowym cieniem - potrzebny będzie cienki pędzelek do kresek. 


biała kredka na linii wodnej

Na linię wodną nakładam białą kredkę, a wewnętrzny kącik rozświetlam jasnym, perłowym cieniem. Na dolnej powiece, w zewnętrznym kąciku rysuję kreskę brązową kredką. Jeszcze tylko tusz do rzęs i gotowe. 
Można jeszcze rozświetlić obszar pod linią brwi - cielistą kredką lub jasnym cieniem (tym razem, w moim makijażu tego zabrakło).


Tak wygląda makijaż oka w całości. Mam nadzieję, że się Wam podoba :) Jeżeli chcecie uzyskać bardziej intensywny efekt, możecie bardziej "wyciągnąć" brązowy cień ku górze i w bok. Można też zaszaleć ze środkiem powieki i nałożyć np. złoty, brokatowy cień, a wszystko wykończyć sztucznymi rzęsami - w takim wydaniu będzie się idealnie nadawał na wieczór :) 
4 komentarze:

  1. No! Nareszcie tutorial, który jasno i wyraźnie mówi i pokazuje co i jak. Dziękuję :) Teraz pozostaje mi tylko stanąć przed lustrem i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za uznanie :) Cieszę się, że mogę pomóc! :)

      Usuń

Za wszystkie komentarze bardzo dziękuję! Każda opinia się dla mnie liczy. Na pytania chętnie odpowiem. Komentujących oczywiście odwiedzam :)
Komentarze obraźliwe i wulgarne będą usuwane.